Checkpoint 2010
Меню сайту

Наше опитування
Як Ви ставитесь до ДИТЯЧОГО миротворчого руху
Всього відповідей: 134

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Календар

Вітаю Вас, Гість · RSS 22.01.2025, 03:52

Миротворчий рух дітей та молоді.

          Звернемося до Церковно-Славянського словнику. В ньому говориться, що миротворець - той, хто сам не подає ніяких поводів до роздору і несогласію, та інших ворогуючих між собою примиряє и соглашає, уподоблюючись за діяльністю Сину Божому.
          Коріння миротворчості, добродійності і добровільності (зробити благу справу, по добрій волі допомогти що має потребу на користь досягнення миру) йдуть в глиб української історії, коли українці, виховані на моральних і етичних традиціях православ'я і інших світових релігій, надавали безвідплатну допомогу співгромадянам, що мали потребу.
          Чуйність, щедрість, миролюбність, прагнення до самопожертвування як риси вдачі оспівувалися в народних піснях і казках. Кращі представники України віддавали час, сили, засоби турботі про людські потреби в благо суспільства і миру.
          Кінець XIX — початок XX століття відрізнялися динамічним розвитком добродійного руху, участю громадськості як в безкорисливій допомозі, так і в розвитку цивільних основ суспільства. У цей період відбулися три з'їзди (1886, 1910, 1914 рр.) з питань суспільного піклування і приватної добродійності, на які з'їжджалися громадські діячі зі всієї країни (Російської імперії ) для обговорення насущних проблем допомоги бідним, похилим , покинутим дітям, бродягам.
         Після жовтневої революції організаційні форми добродійності і добровольчества зазнали деякі зміни. Заборонено було збиратися з'їздам з питань добродійності, але дух сподвижництва, солідарності, миротворчості і любові зберігся у людей , і в різні періоди сучасної історії вони підтверджували це своєю безкорисливою працею. На цьому корінні і формується нова Українська добродійність, новий Український добровольчий і молодіжний миротворчий рух.
          Добра воля лежить в основі миротворчості, яка на життєвому рівні може розглядатися як прагнення вирішувати виникаючі проблеми (добрими) мирними способами на основі обліку інтересів всіх задіяних сторін, що базуються на любові до інших людей і природної потреби кожної людини допомагати таким, хто приймає участь в створенні справедливого і гідного життя для всіх.Миротворчість, добровільність, добродійність є найважливішими ресурсами виховання дітей і підлітків у дусі культури миру і миротворчості.
          Підчас проведення добровольчих і миротворчих акцій юні миротворці і школярі надають послуги і допомогу тим, хто їх потребує, виступають захисниками тих, хто не може захистити себе, — забутих і знедолених. Дають концерти для інвалідів та ветеранів війни і праці, прибирають територію свого мікрорайону і шкільні двори, ремонтують підручники, збирають речі для дитячих притулків, відправляють посилки і листи в госпіталі і в дома для пристарілих. Активно беручи участь в суботниках, що проводяться на рівні міста та районну , юні миротворці вносять істотний внесок до побудови цивільного суспільства. Одним словом, юні миротворці сприяють створенню такого суспільства, в якому кожен зможе відчути себе щасливим.
          Марш юних миротворців, що був започаткований у червні місяці 2008 року Кам’янець-Подільською Міськрайонною Дитячою Громадською Організацією „Клуб Юних Миротворців” показав необхідність проведення серед дітей та молоді таких заходів.
          Ми запрошуємо взяти участь в Марші всіх бажаючих.
          Основне завдання Маршу - об'єднання дітей і молоді для проведення гуманітарних і добродійних заходів на користь зміцнення зв'язку поколінь і просування цінностей миротворчості, культури миру, свободи і демократії.

          З УСІМ СВІТОМ РАЗОМ

"Сheckpoint- 2010"

           Міжнародна історико - патріотична, військово-спортивна гра .

          Відповідно до програми "виховання молоді в дусі братерства, підняття іміджу України на міжнародному рівні серед молоді та в рамках святкування оголошеного ООН „Десятиліття культури миру і не насильства на користь дітей планети” 2001- 2010 рр. та відпрацювання подолання збройних конфліктів на міжнародному рівні, співпраці між молодіжними організаціями інших держав.”

          Мета гри – створити умови для формування в освітніх установах суспільно – активних колективів і клубів юних миротворців, на яких адміністрація освітніх установ і органи місцевого самоврядування могли б покласти рішення широкого комплексу соціальних і виховних завдань у сфері культури миру.
         Рух юних миротворців є складовою частиною українського і міжнародного руху за культуру миру, який розвивається в рамках оголошеного ООН „Десятиліття культури миру і не насильства на користь дітей планети” 2001- 2010 рр.
Положення про проведення міжнародної дитячої військово-спортивної гри "checkpoint -2010".
1.Загальні положення
Справжнє положення про проведення міжнародної дитячої військово-спортивної гри "checkpoint -2010" (далі Положення) визначає порядок участі у грі і вимоги, що пред'являються до її учасників.
2. Цілі і завдання:
2.1. Цілями Гри є: - цивільне-патріотичне виховання в дусі миротворчості підлітків; - відродження і підвищення престижу, миротворчого та волонтерського руху серед підлітків. - формування свідомого відношення до суспільної і особистої безпеки; - пропаганда здорового способу життя.
2.2. Завданнями Гри є: - підготовка юнаків до служби у ЗСУ(армія нового типу), та сумісне міжнародне виконання завдань по збереженню миру на планеті - військово-прикладна і технічна підготовка підлітків, - вироблення у підлітків навиків і здібностей діяти в екстремальних ситуаціях (як миротворець) - вивчення підлітками історії України, ООН і держав учасниць гри на міжнародному рівні; - виховання у підлітків відчуття взаємодопомоги і товариської підтримки - спортивне орієнтування на місцевості - виховання морально-психологічних і фізичних якостей у підлітків;
3. Учасники Гри:
3.1. У грі беруть участь команди загальноосвітніх закладів України і держав учасниць, що підтримали.
3.2. Команда складається з 10 учасників (+ 1 запасний) віком 5-10 класи. З командою знаходиться 1-2 дорослих керівника, які несуть відповідальність за життя і здоров'я учасників команди.
4. Основні вимоги до учасників:
4.1. Члени команд, що беруть участь в грі повинні бути практично здорові, щеплені по віку, не мати медичних протипоказань, повинні прослухати лекцію з техніки безпеки, а також володіти теоретичними знаннями і практичними навиками по всім дисциплінам, необхідним для участі в змаганнях.
4.2. Команда, повинна бути екіпірована згідно Додатку 1 справжнього Положення.
4.3. Команда по прибуттю на Гру повинна представити в суддівську колегію документи згідно Додатку 2 справжнього Положення.
5. Порядок проведення гри:
Гра проводиться в 2 етапи:
5.1. I етап проводиться на стадіоні або в місці дислокації
5.1.1. Стройовий огляд. Бере участь все відділення - 10 чіл. Змагання проводяться відповідно до вимог Стройового статуту Збройних Сил України по чотирьох розділах програми:
I. Одиночна підготовка - 1 людина від команди (коефіцієнт 1 бал ) оцінюється по наступним елементам:
  1. вихід зі строю; зовнішній вигляд;
  2. стройова стійка; повороти на місці;
  3. рух стройовим кроком;
  4. повороти в русі;
  5. підхід до начальника і відхід від нього;
  6. повернення в стрій.
II. Дії у складі підрозділу (1 бал) оцінюється з наступних елементів:
  • виконання команд "Ставай!", "Рівняйсь!", "Струнко!", "Вільно!", "Розійдись!";
  • шикування підрозділу в одношереножний стрій;
  • дисципліна підчас шикування ;
  • зовнішній вигляд;
  • перестроювання на місці з однієї шеренги в дві, з двох шеренгового строю в одно шеренговий;
  • рух стройовим кроком;
  • повороти в русі;
  • віддання військового вітання на місці і в русі.
III. Дія командира відділення (коефіцієнт 0,25 бала )
IV. Проходження урочистим маршем і виконання стройової пісні патріотичної спрямованості (коефіцієнт 0,5)
Всі виконанні елементи оцінюються по 5-ти бальній системі з точністю до 0,1.
Крім даного конкурсу дисципліна строю (пересування організованим ладом) оцінюється протягом всієї Гри, і може принести команді 1 додатковий або штрафний бал.
Пам'ятка командирові відділення по порядку проведення конкурсу додається (Додаток 3).
5.1.2. Крос 3 круги по стадіону. Команда виконує вправу з протигазами. Залік по останньому.
5.1.3. Метання гранати на дальність (2 спроби - залік по кращому результату) - 1 чол. від команди.
5.1.4. Метання гранати на точність (дальність 15 метрів, квадрат 2 на 2 метри). Попадання - 5 балів.
5.1.5. Підтягування - виконує вся команда (10 чол.). Залік по сумі результатів.
5.1.6. Історико-правова вікторина (3 чол. від команди відповідають на 5 питань по тематиці ООН, МГП, по захисту прав людини, історія Українського миротворчого контингенту і Збройних Сил ) - по 1 балу за правильну відповідь. (для гостей із закордону) історія держав учасниць.
5.1.7. Медична підготовка (теорія): по 2 людини від команди відповідають на 3 питання. Команда повинна мати з собою укомплектовану санітарну сумку, оснащену згідно Додатку 1.1.
Конкурс включає наступні теоретичні етапи:
  • огляд укомплектованості санітарної сумки;
  • знання призначення предметів, що знаходяться в санітарній сумці;
  • визначення черговості надання медичної допомоги перелом кінцівок (відкритий, закритий), кровотеча;
  • надання першої медичної допомоги при переломах (відкритому, закритому) кровотечах, способи штучного дихання.
ПІДСУМКИ I етапу: I етап оцінюється по середньоарифметичній сумі всіх місць зайнятих в результаті виконання елементів етапу. Команди, що зайняли перші, другі і треті місця за підсумками I етапу нагороджуються грамотами.
Команди, що зайняли перші, другі і треті місця в стройовому огляді, і в кросі нагороджуються грамотами оргкомітету.
Індивідуально оцінюються грамотами оргкомітету що зайняли, перші, другі і треті місця в метанні гранати на дальність, на влучність та підтягування.
5.2. II етап : "СТЕЖКА ВИЖИВАННЯ" - команда 6 чоловік.
5.2.1. Ділянка старту. Біг до старту. Старт (включення секундоміра). (вся команда з комплектом ЗЗК). Наявність медичної сумки обов'язково. На старті отримують 1 компас, 1 карту місцевості.(додаток №5) Маршрутний лист. Рух від пункту до пункту по карті за вказаним азимутом або маршрутом.
5.2.2. Біг по перетнутій місцевості.
5.2.3. Ділянка розпалювання вогнища. Команда (3 чол.), прибувши на позначену ділянку, збирає хмиз, складає його між рейок і підпалює за допомогою 3-х сірників. Після того, як натягнута нитка перегорить, 1 учасник за допомогою лопатки гасить вогнище. Вогнище вважається згашеним при відсутності диму.( 3 інші охороняють) По команді посередника команда отримує пакет з наступним завданням.
5.2.4. Ділянка встановлення зв'язку. Отримавши в пакеті № телефону (без однієї цифри) команда повинна вийти на зв'язок з посередником, і отримавши команду на продовження руху, по телефону, продовжує рух по дистанції.(В разі не виходу на зв’язок + 5хв , в разі виходу – мінус обин етап).
5.2.5. На подальших етапах виконуються наступні завдання (пакети із завданнями у посередників, черговість може мінятися): проходження ділянки зараженої місцевості в протигазах (вся команда), отримання команди " Відбій газам!". Ділянка зараженої місцевості.
5.2.6 При виявленні диму, або по команді посередника (не виявили самостійно: плюс 5 штрафних секунд) всі учасники команди надягають протигази і костюми ЗЗК (захисні маски складають в сумку). Після того, як останній учасник надягає захисний костюм і протигаз, команда починає рух до наступного етапу і оцінюється, як правильність надягання, так і правильність зняття костюмів і протигазів. За кожну помилку нараховується 1 штрафна хвилина.
          Помилки:
  1. при надяганні учасник не закрив очі;
  2. не затамував подих; 
  3. після надягання не зробив різкого видиху;
  4. протигазова коробка прикручена до шлем-маски не щільно;
  5. шолом-маска надіта з перекосами.
При одяганні захисного комплекту ЗЗК помилками вважаються незастебнуті або перехлеснуті хлястики, неправильна заправка шийного клапана.
Після проходження ділянки зараженої місцевості часткова санітарна обробка вважається умовно виконаною. Костюм ЗЗК складається встановленим порядком і здаються на наступному етапі посередникові.
5.2.7 Стрільба з пневматичної зброї в мішень ”П” (3 чол.),або по повітряних кулях, або по спеціальним мішеням.
При виявленні повітряних куль вся команда падає на землю, ховається використовуючи складки місцевості. 2 стрільці озброєні пневматичними гвинтівками повзучи висуваються на вогняний рубіж вказаний посередником, отримують (по 3 кулі кожному) і дотримуючи правила техніки безпеки відкривають вогонь на враження. Стрільба вважається закінченою тільки після останнього пострілу. Після використання боєприпасів гвинтівки здаються посередникові. Команда продовжує рух. При виконанні даної вправи вільні члени команди ведуть спостереження. За кожну неуражену кулю нараховується 5 штрафних секунд. Повітряні кулі по кількості куль для стрільби.
5.2.7а. Канатна переправа через рів (річку ).
Прибувши на ділянку переправи один чоловік отримує спорядження , закріплює його на собі, доповідає посередникові, який перевіряє правильність підгонки і після чого по команді „старт” команда обігоє рів довкола а той хто переправляється рухається по канату. Закінченим рахується етап тоді , коли команда вся переправилася на іншу сторону.
5.2.8 Метання гранат.
Прибувши на ділянку для метання гранат команда займає оборону і веде спостереження. 1 учасник команди отримавши гранати у посередника і уточнивши мету, проводить метання 2-х гранат в "окоп 2 x 2 метри". За кожен промах нараховується 5 штрафних секунд.
5.2.9 Розбирання - збирання АК (6 чол.) - проводиться по ввідній з пакету отриманого у посередника на одній з ділянок.
               Помилки, що знижують загальну оцінку:
- за неправильне положення АК в руках, за безладне розташування частин АК на столі,
- за удар частини об частину, за падіння частини на підлогу нараховується по 1 секунді за кожну помилку;
- за порушення послідовності розбирання або збирання нараховуються 10 штрафних секунд.
- за порушення правил безпеки поводження зі зброєю (АК направлений убік людей, не проведена перевірка патронника) нараховується 15 штрафних секунд.
            II етап оцінюється по загальному заліковому часу проходження етапу (залік по останньому) з начисленням або відніманням штрафних (заохочувальних) хвилин за неправильне (правильне) проходження ділянок етапу.
6.0.0 Надання першої медичної допомоги і перенесення пораненого. Після того, як команда потрапила в засідку (умовно), один з членів команди вважається умовно пораненим. Пакет з позначенням типу поранення команда отримує у посередника.
Завдання:
- надати першу медичну допомогу (перев'язка) і перенести до наступного етапу.
Правильність перев'язки оцінюється на наступному етапі. За неправильну перев'язку нараховується штраф в 1 хвилину.
Організаційний комітет Гри
6.0.1. Оргкомітет Гри є колегіальний орган, покликаний здійснювати цілі і завдання гри, забезпечувати умови і проведення гри.
6.0.2. До складу оргкомітету входять: представники: _____________________
7. Зміст видів змагань
7.1. Організатор має право включати в програму змагань додаткові види змагань або змінювати види змагань, що передбачаються справжнім Положенням повідомляючи про це учасників гри до початку змагань.
7.2. Команди отримують „маршрутні листи” які підписують посередники при виконані вправ.
8. Підбиття підсумків і нагородження переможців.
8.1. Суддівська колегія і система оцінок.
8.1.1.Для оцінки результатів, показаних командами в змаганнях, створюється суддівська колегія, в яку входять головні судді видів змагань. Очолює суддівську колегію головний суддя. Склад суддівської колегії оголошується учасникам до початку змагань.
8.1.2. При рівності балів у команд, пріоритет віддається команді, що зайняла більш високе місце в другому етапі "Стежка виживання".
8.1.3. За порушення, пов'язані з неспортивною поведінкою, порушенням дисципліни при проведенні змагань команда отримує штрафні бали. У разі грубих порушень в час Гри команда знімається зі змагань. Рішення про це оформляється протоколом суддівської колегії.
8.2. Підсумки гри
8.2.1.Підсумки гри підводить оргкомітет, на підставі результатів змагань представлених суддівською колегією.
8.2.2. Рішення оргкомітету є остаточними і обговоренню не підлягають.
8.2.3. Переможці визначаються по сумі місць зайнятих на I і II етапах гри. Команди, що зайняли призові місця в грі, а також команди-переможниці в окремих етапах (конкурсах) гри нагороджуються дипломами і пам'ятними подарунками оргкомітету гри. Окрім того, за підсумками гри дипломами і індивідуальними пам'ятним подарунком нагороджується кращий командир команди. Крім того, залежно від наявності спонсорів, можуть бути встановлені і інші призи - як колективні, так і індивідуальні.
9. Порядок подачі заявок Заявки на участь у грі, згідно форми, направити до 1 квітня 2010 р. в адресу оргкомітету гри: piscipers@rambler.ru
Додаток 1 до Положення про проведення міжнародної дитячої військово-спортивною гри " Сheckpoint- 2010".
Екіпіровка команд для участі в міжнародній дитячій військово-спортивної грі " Сheckpoint- 2010"
                    Команда повинна мати:
- свою назву, емблему, девіз, стройову пісню;
- 3-4 - місні намети
- ліхтар електричний
- санітарну сумку - 1 шт. (оснащену згідно Додатку 1.1);
- компас - 1 шт.;
- сухий пайок на всю команду на перший день;
- командирські - відзнаки;
- одна сірникова коробка
- блокнот, лінійка, олівець (ручка);
- годинник із стрілкою (механічні);
- мобільний телефон
             Кожен учасник команди повинен мати:
- спортивний одяг і взуття для змагань;
- фляжку з водою;
- протигаз; ( забезпечує організатор)
- малу саперну лопатку; ( забезпечує організатор)
- польову та парадну форму одягу;
- рукавички х/б;
- сувеніри для гостей з тих міст звідки команда;
- засоби особистої гігієни.
Додаток 1.1 до Положення про проведення міжнародної дитячої військово-спортивної гри " Сheckpoint- 2010"
Оснащення санітарної сумки
          В оснащення санітарної сумки команди повинно входити наступне:
1. Бинт марлевий стерильний 7x5 см - 3 шт.
2. Бинт марлевий стерильний 10x5 см - 2 шт.
3. Вата гігроскопічна хірургічна стерильна - 1 упаковка
4. Настойка йоду 5% по 10 мл в склянці з пластмасовою кришкою, що нагвинчує, -2 шт.
5. Спиртний 2% розчин (зеленка)- 1 шт.
6. Спирт нашатирний - 1 шт.
7. Жгут гумовий - 1 шт.
8. Бактерицидний пластир - 6 шт..
9. Лейкопластир - 1 шт.
10. Ножиці - 1 шт.
11. Олівець, лист паперу
12. Пов’язка 1 шт.
Додаток 2 до Положення про проведення міжнародної дитячої військово-спортивної ігри " Сheckpoint- 2010"
Документи що надаються командою після прибуття на міжнародну дитячу військово-спортивну гру " Сheckpoint- 2010"
Команда, що прибула на Гру повинна представити в суддівську колегію Гри список команди (П.І.Б., число, місяць, рік народження згідно зразку). У списку чітко указується, хто є капітаном і П.І.Б., посада керівника команди. Список затверджується підписом і печаткою керівника учбового закладу). Також надається список команди з колонкою для запису результатів підтягування.
П.І.П.
Паспорт, серія
свідоцтво про народження №
Ідентифікаційний код №
Число,
місяць,
рік народження
Посада керівника команди
Примітка
У старшого команди повинні бути необхідні документи:
- свідоцтво про народження, паспорт; -
 довідка про стан здоров’я завірена лікарем з печаткою; -
 письмовий дозвіл батьків;
- ідентифікаційний код;
Команди учасники мають бути готовими, гідно представити свій заклад, район, місто.
Додаток 3 до Положення про проведення міжнародної дитячої військово-спортивної гри " Сheckpoint- 2010"
ПАМ'ЯТКА командирові відділення в проведенні урочистого шикування на конкурс "Стройовий огляд"
1. Зразкові дії командира загону на урочистім шикуванні:
Командувач Гри:
- Товариші юні миротворці, для урочистого відкриття міжнародної дитячої військово-спортивної гри " Сheckpoint- 2010" по командно СТАВАЙ! Загін, що знаходиться біля свого табору, по команді командира загону шикується в колону по два (командир загону попереду).
Командир подає команди:
- Загін, рівняйсь, струнко! Стройовим кроком, руш! Стройовим кроком загін прибуває до місця загального шикування команд.
Командир: - Загін, стій! Наліво! (Направо!)
Командувач Гри: - Рівняйсь! Струнко!
- Командирам доповісти про готовність загонів до міжнародної дитячої військово-спортивної гри " Сheckpoint- 2010".
Командир стройовим кроком виходить до середини строю, повертається до нього і подає команди:
- Загін, рівняйсь! Струнко! Рівняння на середину!
Прикладає руку до головного убору повертається довкола, стройовим кроком підходить до командувача Гри і доповідає:
- Товариш командувач, загін (повідомляє назву команди, школу, район) міста ____________до участі в міжнародній дитячій військово-спортивній грі " Сheckpoint" готовий! Командир загону - Іванов.
Командувач Гри:
- Вільно! Стати до строю! Командир повертається довкола , стає в стрій. Загін вільно!
2. Примірні дії командира загону під час конкурсу "Стройовий огляд" Командир стройовим кроком виходить до середини строю, повертається до нього і подає команди:
- Загін, рівняйсь! Струнко! Рівняння на середину!
Прикладає руку до головного убору, повертається довкола, стройовим кроком підходить до судді і доповідає: - Товариш суддя, загін (повідомляє назву команди, школу) до участі в конкурсі "Стройовий огляд" готовий! Командир загону – юний миротворець Іванов.
Не відпускаючи руки від головного убору, робить крок вліво з одночасним поворотом направо.
Суддя: - Здрастуйте, товариші юні миротворці!
Загін: - Бажаєм здоров’я, товариш «Командувач гри!»
Суддя: - Вільно! Командир повертається обличчям до відділення і подає команду: - Загін, вільно!
Підходить стройовим кроком до відділення і подає команди:
- Загін, розійдися! Загін, до мене! У одну шеренгу ставай!
Виходить зі строю стройовим кроком до середини строю і подає команди: Загін, рівняйсь! Струнко!
Подає команди на повороти на місці по два рази (направо, наліво, довкруги). На перший і другий розрахуйсь! У дві шеренги шикуйсь. Направо!
Командир стройовим кроком підходить до відділення, стає в його голові і подає команди: - Загін, рівняйсь, струнко! Стройовим кроком руш!
При підході до судді командир віддає команду: - Загін, струнко, рівняння праворуч (загін в русі віддає військове вітання) - Загін, пісню заспівуй (виконує перший куплет пісні і приспів в русі) - Загін, стій! Наліво! Рівняйсь! Струнко! Рівняння на середину!
Командир доповідає судді про виконання вправ конкурсу.
Суддя підписує маршрутний лист. Команда в колону по два йде на наступний етап Гри.
Copyright MyCorp © 2025